Katedrální kapitula sv. Štěpána

Členové Katedrální kapituly

SÍDELNÍ KANOVNÍCI:

 

Probošt kapituly a kanovník svatoštěpánský II., kanovník senior

Prelát J. M. Jiří HLADÍK O.Cr.

 

Děkan kapituly a kanovník královský

Prelát J. M.  Karel Havelka

 

 

Kanovník ceynoviánský

 

 

 

 

Generální vikář a kanovník hilleánský

 Mons. IcLic. Mgr. J.M. Martin Davídek

 

 

Kanovník königseggiánský I.

J. M. can. Józef Szeliga

 

Kanovník königseggiánský II.

J. M. Rudolf Repka

 

 

Kanovník schleinitziánský 

 

 

 


 

Kanovník svatoštěpánský I.

 

 

 

Emeritní kanovníci

J. M. Werner Horák

 J. M. Václav Vlasák

 

 

Čestní kanovníci

J. M. Grzegorz Czerny

J. M. Viliam Matějka

J. M. Miroslav Šimáček

 

Zemřelí sídelní kanovníci

  †  15. července 2000    Msgre. Josef Helikar, děkan kapituly 

†  20. prosince 2000       RNDr. Jaroslav Macoun, CSc. 

 † 11. září 2004        MUDr. Ladislav Kubíček, kanovník cejnoviánský 

† 15. května 2007   Mons. ThLic. Václav Červinka, kanovník hilleánský od 28. září 1972, probošt kapituly od 11. dubna 1995 - 31. srpna 1998       

 † 31. března 2009  Jan Kozár, kanovník königseggiánský II.

† 22. prosince 2009  Mons. Milan Bezděk, kanovník königseggiánský I. od března 1990, děkan kapituly od listopadu 2000-2009  

 †  9. prosince 2013  Jan Nepomuk Jiřiště, děkan kapituly od 12. února 2011 do 9. prosince 2013 

 †  8. července 2016       Stanislav Bečička, kanovník königseggiánský I. od 24. října 2001 do 17. března 2010; následně se stal emeritním kanovníkem   

 † 3. listopadu 2016      Alexej Baláž, kanovník svatoštěpánský I.

 

Zemřelí čestní kanovníci:

+29. srpna  2005     Jan Bečvář , farář v Bečově u Mostu   

+14. prosince  2007  Wilhelm Wirsam, farář - Německo 

+21. března2008    Václav Hlouch, aciděkan v Mladé Boleslavi

 +7. července2010   Rudolf Zimandl, farář ve Mcelích

+15. dubna 2011     Josef Šimon, farář v Kryrech

+ 26. ledna 2014     Josef Stejskal  XV. arciděkan v Horní Polici

+9. října 2016  Vladislav Kara, kanovník od 28. listopadu 2001, pohřben 14. října 2016 v Hildesheimu 

+ 29. srpna2017 Karl Kindermann, kanovník od 28. listopadu 2001

+ 9. června 2020 Karel Jordán Červený, děkan v České Kamenici

+ 15. prosince 2021 František Opletal, emeritní kanovník a emeritní arciděkan liberecký

 

Kontakt

Katedrální kapitula sv. Štěpána

kapitula@dltm.cz

Dómské nám. 3
Litoměřice
41201

+420 732 645 406

D. S. r2gjbmt

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode